Головна / Екологія / Земля перегрілася

Земля перегрілася

Це літо — одне з найспекотніших в історії; з усіх кінців світу приходять повідомлення про абсолютні температурні рекорди, від найбільш жарких температур літа до найжаркіших ночей.

Рекорди бувають надихаючі, просто чудові (як найдовша веселка), а бувають і тривожні — наприклад, пов’язані з глобальним потеплінням. Ми вже звикли до того, що кожен місяць середня температура на планеті б’є рекорд того ж місяця попереднього року, а в цьому році, здається, не втекти і від абсолютних температурних рекордів — куди б ви не поїхали, обов’язково опинитеся під яким-небудь тепловим куполом.

Минулого тижня температурні рекорди були зареєстровані у багатьох населених пунктах Північної півкулі, від Канади до Близького Сходу. У Квебеку від спеки загинуло 33 людини, повідомляють канадські ЗМІ; температура піднімалася до 32 °C на півночі Сибіру, біля узбережжя північних морів — це на 22 градуси вище звичайної для середини літа у Заполяр’ї.

Окремо жоден з цих температурних рекордів не пояснюється глобальним потеплінням, але взяті разом вони змушують кліматологів говорити про безпрецедентне тепле літо на всій планеті.

Північна Америка

Спека запанувала на сході США і південному сході Канади; там не тільки тепліше звичайного, але і дуже волого.

  • Денвер, 28 червня: 40,5°C — абсолютний рекорд за всю історію спостережень
  • Гора Вашингтон, ніч на 2 липня: 15,5° с — найвища температура у найбільш прохолодний час доби
  • Монреаль, 2 липня: 36,6°C абсолютний рекорд за всю історію спостережень — а це 147 років, метеорологи також відзначають поєднання високої вологості і температури вночі.

Європа

  • Шотландія, 28 червня: 33,2°C — абсолютний рекорд за всю історію спостережень зареєстровано в декількох кілометрах від Глазго. Попередній рекорд припав на серпень 2003 року. У самому Глазго в цей день теж встановилася рекордна температура — 31.9°С
  • Ірландія, 28 червня: 32 °C — абсолютний рекорд за всю історію спостережень в країні був поставлений у місті Шеннон. В цей же день метеорологи зареєстрували рекордно високу температуру в Белфасті (29,5°C), на наступний день — в селі Каследерг (30,1°C).

Євразія

  • Тбілісі, 4 липня: 40,5°C — абсолютний рекорд за всю історію спостережень.
  • Єреван, 2 липня: 42 °C — абсолютний рекорд за всю історію спостережень

Близький Схід

Оман, 28 червня: 42,6°C — рекорд найнижчої температури протягом доби на Землі за всю історію спостережень. Подекуди в пустелі температура опівдні піднімається і вище сімдесяти градусів, але пустелі славляться холодними ночами. А ось нещасним мешканцям міста Кіріят в Омані довелося миритися з повітрям гаряче 42,6°C більше п’ятдесяти годин.