Технології

Генератор зміг живити 100 світлодіодів від краплі води

Якщо парасолька зможе заряджати ваш телефон або освітлювати дорогу під дощем? Вчені створили високоефективний генератор, що виробляє енергію з води.

Розробники сподіваються, що поряд із сонячною та вітровою енергією, новий метод отримання електрики з поновлюваного джерела енергії допоможе подолати світову енергетичну кризу.

Технологія отримання електрики за допомогою води не нова, але дослідники змогли значно підвищити ефективність генератора завдяки особливому покриттю, секрет якого не розголошується. Одна крапля дозволяє генерувати достатньо енергії, щоб живити 100 маленьких світлодіодних лампочок, а чотири краплі примушують світитися майже 1500 світлодіодів.

Тобто миттєва потужність, створювана цим генератором з особливим покриттям, в тисячі разів вище, ніж у аналогічних пристроїв без даного покриття.

«Вагомість цієї технології полягає в тому, що на кожну краплю дощу, що падає, доводиться більше електричної потужності, що робить пристрій набагато ефективнішим при перетворенні енергії з крапель, які падають, в електрику», — говорить співавтор дослідження і професор хімії з університету Небраски-Лінкольн Сяо Чен Цзен.

Генератор смог питать 100 светодиодов от капли воды

4 краплі води живлять 1500 світлодіодів Wang et. al. / City University

Висока ефективність генератора досягається не тільки завдяки покриттю. Вчені помітили, що генератор не створював піку електричної потужності, коли краплі спочатку вдарялися об його поверхню. Пік спостерігався тільки коли крапля руйнувалася і розтікалася при ударі. Тобто крапля, яка торкалася алюмінієвого електрода на поверхні приладу, створювала замкнутий ланцюг. Автори пишуть, що крапля діяла як резистор, а покриття — як конденсатор.

Це дозволило поверхні з покриттям зберігати заряд від безперервно падаючих крапель, а потім вивільняти його, коли краплі розтікаються і з’єднують два кінці ланцюга.

Як заявив провідний автор дослідження і професор машинобудування в Міському університеті Гонконгу Зуанкай Ван, пристрій здатний генерувати енергію і від водяного гойдання, і навіть у водопровідних трубах, для чого не потрібні падаючі краплі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button