Технології

Встановлено рекорд ефективності для сонячних елементів з кремнію і перовскіту

Сонячна батарея, що складається з кремнію та перовскіту, встановила світовий рекорд з ефективністю 32,5%. Про розробку повідомляє прес-служба Берлінського центру матеріалів та енергії Гемгольца.

Сертифікуючий інститут European Solar Test Installation (ESTI) в Італії підтвердив досягнення рекордної ефективності для тандемного сонячного елемента. Пристрій, нижній елемент якого складається з кремнію, а верхній — з перовскіту, перетворює 32,5% падаючого сонячного випромінювання в електричну енергію.

Дослідники Берлінського центру матеріалів та енергії Гемгольца використовували вдосконалений склад перовскіту з розумною модифікацією інтерфейсу. Вона зменшує рекомбінаційні втрати носіїв заряду. Вчені провели детальний аналіз, щоб зрозуміти специфічні властивості модифікації інтерфейсу. Потім ці розробки були успішно реалізовані в тандемних сонячних елементах.

Схема будови сонячного елемента. Верхня комірка може перетворювати сині частини спектра, Нижня – червоні і ближні інфрачервоні хвилі. Різні тонкі шари допомагають оптимально використовувати світло і мінімізувати електричні втрати. Зображення: Eike Kuhnen/HZB

Автори відзначають, що новий інтерфейс і оптичні модифікації дозволили отримати найвищі фотонапруги (напруга холостого ходу) і привели до нового рекорду ефективності для тандемної технології.

Дослідники відзначають, що про активний розвиток технології сонячних панелей на основі двох цих елементів свідчать рекорди, наступні один за іншим. Тільки в кінці 2021 року німецьким вченим вдалося досягти ефективності в 29,8%, влітку цього року дослідники зі Швейцарії вперше подолали рубіж в 30%, а через пів року встановлено новий рекорд знову в Німеччині.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button