Технології

Коли штучний інтелект повністю замінить людину?

Нове дослідження показало, що впродовж 120 років штучний інтелект може забрати у людини взагалі всю виконувану нею роботу. Йдеться в тому числі про інтелектуальні і навіть творчі професії.


Кожен рік з’являються дослідження, що демонструють стрімкий розвиток ШІ, а також можливу загрозу для мільйонів людей, пов’язану із втратою робочих місць. Зараз фахівці, що представляють Інститут майбутнього людства при Оксфордському університеті, вирішили провести комплексне дослідження. Його результати представлені на ресурсі arXiv.org, а короткий огляд доступний в New Scientist.

Було проведено опитування 352 світових експертів зі штучного інтелекту. Азіатські вчені показали більш «оптимістичні» прогнози розвитку ШІ, ніж їх північноамериканські колеги. На думку перших, штучний інтелект перевершить людини у вирішенні більшості завдань протягом 30 років. Північні американці заявили про більш ніж 70-річний проміжок. Це говорить про культурні відмінності. Але, взагалі, науковці з різних куточків Землі дуже високо цінували темпи розвитку ШІ. На їхню думку, з імовірністю 50% штучний інтелект замінить людини у всіх сферах діяльності протягом 120 років.

Перекладачі стануть не потрібні до 2024 році: тоді ШІ буде справлятися з такими завданнями краще. До 2026 року він також буде впевнено писати прості есе. Водії вантажних автомобілів стануть не потрібні до 2027 року, а до 2031-ого та ж доля чекає продавців роздрібної торгівлі. В середині XXI століття роботи будуть впевнено виконувати хірургічні операції.

Примітно, що ШІ зможе освоїти навіть творчі професії. Якщо вірити дослідженням, майже всю художню літературу до кінця 40-х теж будуть писати спеціальні програми. Нагадаємо, не так давно науково-популярний портал Naked Science спробував розібратися в тому, чи загрожує людям штучний інтелект. Згідно з висновками, на сьогоднішній день користь від ШІ значно перевищує шкоду, а «повстання машин» нам в осяжній перспективі не загрожує.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button