Наука

Генне налаштування наділило мишей надслуховими здібностями

Результати дослідження пояснюють причини прихованої втрати слуху у людей, а також пропонують нові терапевтичні стратегії для лікування порушень слуху. Цікаво, що вчені виявили схожість деяких механізмів із розвитком нейродегенеративних захворювань, тож нові підходи в лікуванні, потенційно, можуть допомогти в терапії таких захворювань, як деменція.

Учені з Мічиганського університету виявили, що підвищення експресії білка Ntf3, який відповідає за підтримання здоров’я нейронів, підвищує якість обробки слухової інформації. Експерименти на моделях мишей показали, що після лікування гризуни набули надслухових здібностей.

З попередніх досліджень учені знали, що введення білка Ntf3 у внутрішнє вухо молодих мишей збільшує кількість синапсів між внутрішніми волосковими клітинами та слуховими нейронами, проте до цього часу було невідомо, як наявність більшої кількості синапсів впливає на слух.

Згідно з новими даними, миші з додатковими синапсами внутрішнього вуха мають нормальний поріг слуху (нормальний, за оцінкою лікаря, слух), але тепер вони можуть обробляти слухову інформацію в наднормальні способи. Варто уточнити, що слухова обробка відрізняється від слуху. У той час як слух – це перетворення звукових хвиль у слухові сигнали, які відправляються в мозок, слухова обробка – це те, що мозок робить зі слуховою інформацією, яку він отримує з вух.

Результати пропонують нові стратегії лікування порушень слуху, а також можуть бути корисними для розробки терапії проти нейродегенеративних розладів, які також починаються з втрати синапсів у мозку. Крім того, результати підтвердили зв’язок між щільністю синапсів і прихованою втратою слуху в людей, тому результати відкриття також можуть допомогти в лікуванні цього діагнозу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button