Наука

З’явилася нова переконлива теорія, чому зруйнувалася цивілізація майя

Дослідники прийшли до висновку, що Майяпан — культурна і політична столиця народу майя, яка знаходиться на півострові Юкатан, могла в 13-14 століттях нашої ери загинути через посуху.

На думку дослідників, ця посуха призвела до громадянського конфлікту, за яким, у свою чергу, послідував політичний колапс.

Нове дослідження не тільки розповідає про історію стародавнього народу, але і є попередженням: зміни клімату можуть негативно вплинути навіть на процвітаючі цивілізації.

“Численні джерела даних вказують на те, що громадянський конфлікт значно посилився в той самий час, коли сталася посуха — між 1400 і 1450 роками н.е.», — пишуть дослідники. За їх словами, саме через посуху Майяпан закинули.

Згідно з дослідженням, нестача води могла вплинути на методи ведення сільського господарства і торгові шляхи. Це створило навантаження на населення Майяпана, оскільки продовольства ставало все менше.

Тривала посуха посилила напруженість між конкуруючими групами. Проте політичні та економічні структури майя проіснували до початку 16 століття нашої ери.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button