Наука

Вчені розробили препарат для швидкої втрати ваги

Це ж мрія - проковтнув таблетку і схуд! Але вона працює поки тільки на мишах

Дослідники з наукового центру здоров’я Техаського університету в Сан-Антоніо розробили молекулярний препарат, прийом якого призводить до схуднення, знижує ризик інфаркту та інсульту у мишей, яких все життя годували їжею з високим вмістом цукру і жирів.

Дослідники з наукового Центру здоров’я Техаського університету в Сан-Антоніо спільно з ученими з Пенсільванського університету і Корнельського університету розробили молекулярний препарат, який запобігає набору ваги і негативним змінам в печінці у мишей, яких все життя годували західною їжею з високим вмістом цукру і жирів.

“Коли ми даємо мишам цей препарат, вони дуже швидко починають втрачати вагу. Всі вони стають стрункими”, – говорить співавтор роботи Мадеш Мунісвамі.

Дослідницька група виявила препарат, вивчивши, як магній впливає на вироблення та споживання енергії АТФ у клітинах.

Магній відіграє багато ключових ролей у підтримці здоров’я, включаючи регулювання рівня цукру в крові, нормалізацію артеріального тиску та зміцнення кісток. Але дослідники виявили, що надлишок магнію уповільнює виробництво енергії в мітохондріях, які є своєрідними «електростанціями» клітин.

Видалення гена MRS2, який сприяє перенесенню магнію в мітохондрії, призвело до більш ефективного метаболізму цукру і жиру в цих «електростанціях». Результат: худі, здорові миші.

У печінці таких гризунів не було ознак ожиріння-ускладнення, пов’язаного з неправильним харчуванням, ожирінням і діабетом 2 типу.

Мітохондрія клітини серця National Heart, Lung and Blood Institute, National Institutes of Health мітохондрії, виділені червоним кольором, піддавалися впливу ультрафіолету.

Препарат, який дослідники назвали CPACC, дозволяє досягти того ж результату, що і видалення гена. Він обмежує надходження магнію в мітохондрії. В експериментах результат підтвердився: миші стали худими і здоровими.

Миші служили модельною системою довгострокового дієтичного стресу, викликаного багатою калоріями, цукром і жирами західною дієтою. Знайомими результатами цього стресу є ожиріння, діабет 2 типу та серцево-судинні ускладнення.

“Зниження рівня магнію в мітохондріях пом’якшило негативні наслідки тривалого дієтичного стресу”, – говорить співавтор дослідження Манігандан Венкатесан. – “Цей препарат знижує ризик інфаркту та інсульту, зменшує захворюваність на рак печінки, який може послідувати за жировою хворобою печінки. Ми продовжимо розробку препарату”.

Але коли ж і люди зможуть проковтнути таблетку і схуднути, вчені поки мовчать.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button