Земля

Геологи виявили відмінності в хімічному складі двох половин земної мантії

Мантія Землі виявилася «бракованим кіндер-сюрпризом»

Дослідження вулканічних викидів в різних частинах світу показали, що хімічний склад двох «половин» мантії Землі різний.

Мантія Землі розділена на дві області: африканську і тихоокеанську. Межою між «половинками» є Тихоокеанське вулканічне вогняне кільце. Про історію утворення частин мантії Землі відомо досить мало, а до недавнього часу вчені вважали, що хімічний склад африканської і тихоокеанської частин практично однаковий.

Нове дослідження, опубліковане в авторитетному журналі Nature Geoscience, показує, що половинки земного мантійного «кіндера» не зовсім хімічно ідентичні: одна з «білого шоколаду», а інша — «з молочного».

У своїй роботі дослідники з Університету Кертина вивчали хімічну структуру гірських порід, видобутих на глибині тисяч кілометрів, а також досліджували зразки вулканічної речовини на наявність свинцю, стронцію та неодиму. Зразки брали з діючих вулканів на Гавайських островах у Тихому океані острові Реюньон в Індійському.

Виявилося, що африканська «півсфера» містить континентальні матеріали, які з’явилися, на думку вчених, у результаті руйнування суперконтиненту Пангеї і утворення нових континентів, що відбулися за останні 600-700 мільйонів років. У тихоокеанському регіоні ці матеріали виявлені не були.

Результати дослідження допоможуть геологам краще зрозуміти, як мантія Землі реагує на рухи плит по своїй поверхні. Знання про вплив руху тектонічних плит на мантію, своєю чергою, важливі для розуміння того, як формувалися земні ресурси, змінювалися умови на поверхні Землі, і як, нарешті, зародилося життя на нашій планеті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button