Земля

Геологічна історія Землі може бути переписана

Дослідження міжнародної групи вчених ставить під сумнів загальноприйняту теорію формування континентів.

Stokpic

Перші континенти були сформовані на Землі близько трьох мільярдів років тому. Але дотепер у вчених немає єдиної думки про те, як відбувався цей процес. Проте, одна з провідних гіпотез говорить про те, що континенти сформувалися в результаті так званої субдукції і тектоніки плит – коли земні плити рухаються одна над іншою, формуючи гори й океани.

У цьому дослідженні вчені застосували новий і досить рідкісний метод – метод стабільних ізотопів, який, за словами вчених, допоможе більш точно визначити процеси, які вплинули на формування континентальних і мантійних плит. Таким чином, вони виміряли ізотопи цинку і заліза в гірських породах Центрального Сибіру і Південної Африки.

Результати аналізу ізотопів показали, що хімічний склад зразків породи не відповідають тому, що зазвичай спостерігається при субдукції. За словами дослідників, якби формування йшло в результаті субдукції, то співвідношення ізотопів заліза і цинку було б дуже низьким або дуже високим. Але співвідношення ізотопів таке ж, як і в не субдукційних породах.

«Наше дослідження пропонує нову, але поки невідому теорію формування континентів Землі. Будуть потрібні подальші дослідження, щоб визначити, що це за невідоме поки пояснення »- розповідає провідний автор Люк-Серж Доусет з Університету Кетрина.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button