Екологія

ЄС запланував відкрити обсерваторію клімату і здоров’я

Європейська комісія запланувала запустити нову європейську обсерваторію клімату і здоров’я.

Проєкт реалізують у рамках стратегії адаптації до зміни клімату, передає The Brussels Times.

«Краще передбачення зміни клімату і його наслідків для європейського ґрунту починається з більшого збору даних і обміну ними, щоб більш розумно моделювати ці наслідки і їх наслідки для здоров’я, – заявив журналістам єврокомісар Франс Тіммерманс, який відповідає за європейську зелену угоду. – Зміна клімату вже відчувається дуже конкретно у всіх куточках Європи, у Брюсселі зовсім недавно раптовий перехід від негативних температур до дуже весняної погоди також показав це».

Нова обсерваторія клімату та здоров’я ЄС буде брати участь у систематичному зборі та обміні інформацією, в тому числі про стихійні лиха.

“Найбільш смертоносним стихійним лихом 2019 року в усьому світі стала європейська хвиля спеки”, – зазначили в Комісії.

Навіть якщо всі викиди парникових газів раптово припиняться, наслідки глобального потепління будуть відчуватися ще багато років. В цей час ЄС втрачає 12 мільярдів євро на рік через екстремальні погодні явища. Очікується, що ця цифра збільшиться у найближчі десятиліття, якщо глобальне потепління посилиться.

Ми повинні уникати найгіршого і готуватися до того, що неминуче, сказав Франс Тіммерманс 24 лютого.

«Першим кроком буде поліпшення систематичного і всебічного збору, якості та обміну даними про втрати у результаті стихійних лих, в тому числі – йдеться у повідомленні. – Крім того, необхідно більш глибоке розуміння пов’язаних з кліматом ризиків для здоров’я і більш широкий потенціал для їх усунення”.

Комісія сприятиме використанню свого “центру даних про ризики” і водночас створить Обсерваторію клімату та здоров’я у рамках Climate-ADAPT, Європейської платформи, присвяченої адаптації до зміни клімату.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button