Земля

З’ясувалося, що стало з тілами людей недалеко від Помпеї під час виверження Везувію

Група італійських геологів з’ясувала, чому тіла жителів Геркуланума погано збереглися після виверження Везувію.

Під час виверження вулкана маса дуже гарячих газів і частинок стікає з гори і вдаряє по довколишніх місцях. Встановлено, що температура потоків становить понад 550 °С. Тепер дослідницька група довела, що один з них обрушився на місто Геркуланум під час виверження Везувію в 79 році нашої ери. Однак жителі Помпеї загинули не через потоки лави. Місто знаходилося далі від вулкана, і замість цього вони були живцем поховані під попелом.

Геологи зібрали зразки обвугленої деревини з ділянок в Геркуланума і вивчили їх в лабораторії. Вони виявили ознаки впливу дуже гарячого газу протягом дуже короткого періоду часу. Вчені вважають, що це результат впливу «розведеного» пірокластичного потоку низької щільності.

Пірокластичний потік — суміш високотемпературних вулканічних газів, попелу і уламків порід, що утворюється при виверженні вулкана. Швидкість потоку іноді досягає 700 км/год, а температура газу — 100 – 800 °C.

Подальше дослідження показало, що температура газів перевищувала 550 °C. Команда також виявила свідоцтва того, що по місту переміщалося ще кілька потоків, хоча вони були набагато гарячіші. В результаті Геркуланум був похований під вулканічними уламками.

Дослідники припускають, що такий вибух газу і частинок перетворював би людське тіло в невелику купку обвуглених кісток і попелу, що пояснює, чому збереглися тіла, які були знайдені в Помпеях, але не в Геркуланумі. Вчені навіть проаналізували часткові залишки органу однієї жертви легендарного виверження — череп заскління мозку всередині. Аналіз знахідки показав, що мозок був спалений при дуже високій температурі, перш ніж швидко охолов. Так він і перетворився в скло.

Дослідники заявили, що їх результати знадобляться сучасним жителям Неаполя. Це місто знаходиться досить близько до вулкану, щоб відчути наслідки пірокластичних потоків різної щільності, якщо Везувій знову викине.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button