Земля

Геологічна служба США заявила про можливе вибухове виверження вулкану Кілауеа на Гаваях (відео)

USGS: «Ми не хочемо бути панікерами, але нам також потрібно сказати громадськості, що існує велика ймовірність вибухових вивержень на вулкані Кілауеа на Гаваях»

З 2019 року, відбулися зміни, які, на думку вчених, можуть представляти потенційну небезпеку для великого острова. Вода почала збиратися в кальдері, щоб утворити озеро.

“ Ми знаємо, що дно кратера опустилося трохи більше ніж на 70 метрів нижче рівня грунтових вод. Кожен раз, коли ви пробиваєте отвір нижче рівня ґрунтових вод, вода в кінцевому підсумку прийде і заповнить цю дірку», — пояснив Дон Свенсон, вулканолог з Гавайської вулканологічної обсерваторії геологічної служби США.

Нині вода має площу, що перевищує п’ять футбольних полів разом узятих і становить близько 30 метрів в глибину, згідно з даними Обсерваторії Землі НАСА.

Що стосується того, як вода може вплинути на майбутнє виверження вулкана, Свенсон сказав, що це може сприяти вибуховому виверженню, оскільки один з основних факторів, що лежать в основі великого вулканічного вибуху, — це кількість води і інших газів, які потрапляють всередину магми.

“В одному випадку магма може швидко піднятися вгору по каналу і перетнутися з озером, — сказав Свенсон. «У другому випадку дно кратера може обрушитися і скинути всю воду вниз до зони, де вона швидко нагріється в пар.»

«Ми не хочемо бути панікерами, але ми повинні вказати громадськості, що існує велика ймовірність вибухових вивержень на Кілауеа», — сказав Свенсон.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть