Земля

Прогноз вчених: через 5-10 мільйонів років в Африці може з’явитися новий океан

На одній з найгарячіших точок на Землі є місце, де глибоко під землею повільно розколюється цілий континент. Вчені кажуть, що через кілька мільйонів років тектонічні плити, що утворюють Африку, ймовірно, розірвуться так сильно, що в кінцевому підсумку розділять континент надвоє.

За інформацією NBC News, в регіоні Афар Нубійська, Сомалійська й Арабська тектонічні плити повільно віддаляються один від одної, поступово формуючи новий океан.

«Ми бачимо, що починає формуватися океанічна кора, тому що вона різко відрізняється від континентальної кори за своїм складом і щільності», — сказав аспірант Університету Лідса Крістофер Мур.

Спостереження за формуванням нового океану дасть геологам безпрецедентну можливість з’ясувати, як відбувається такий тектонічний розрив. Плити Землі постійно переміщаються, але вчені досі не знають, що саме змушувати ці три віддалятися один від одного.

На цю мить найпопулярніша теорія цього процесу полягає в тому, що масивні, розпечені породи з мантії пузиряться прямо в точці, де зустрічаються три плити, проте вчені підкреслюють, що подібні ідеї важко довести.

Проте в спостереженнях вчених зараз з’явився прогрес, нові супутникові дані допомагають дослідникам краще зрозуміти цю трансформацію.

«За допомогою GPS-вимірювань ми можемо вимірювати швидкість руху аж до декількох міліметрів на рік — прокоментував один з геологів Кен Макдональд. – У міру того як ми отримуємо все більше і більше вимірювань від GPS, ми можемо отримати набагато більше уявлення про те, що відбувається».

Зараз вчені припускають, що новий океан в Африці з’явиться через 5 – 10 мільйонів років.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button