Земля

Засуха в Південній Африці: знімки зі супутника (фото)

Рівень води в ключових водосховищах в Західно-Капській провінції в Південній Африці впав до критичного рівня. На початку листопада 2017 року обсяг води у водосховищі Тіуотерсклуф, найбільшому в провінції, впав до 27 % своєї пропускної спроможності. Водосховище Воелвлей, друге за величиною, спорожніло до 28 % від максимального обсягу.

Засуха в Южной Африке: снимки со спутника
Після двох сухих років поспіль уряд Західно-Капської провінції оголосив регіон районом стихійного лиха в травні 2017 року. Після сезону дощів з квітня по вересень надії, що природа полегшить посуху в цьому році, розтанули.

Засуха в Южной Африке: снимки со спутника
Два супутникові зображення вище показують Тіуотерсклуф до і під час посухи. Верхнє зображення було зроблено 18 жовтня 2014 року, коли водосховище було наповнено повністю. Другий знімок відобразили 10 жовтня 2017 року, коли його обсяг становив лише 27% від максимуму. Коричневе кільце осадових порід навколо країв басейну вказує на знижений рівень води.

Графік нижче показує в деталях, як змінився рівень води з 2013 року. Проблеми з’явилися, коли дощі ослабли в 2015 році. Тоді погодна станція в аеропорту Кейп-Тауна замірила всього 280 мм дощу до листопада (при нормі 450 мм). Наступний рік був ще гіршим — всього 206 мм опадів. У 2017 році до листопада випало всього 135 мм дощу.

Засуха в Южной Африке: снимки со спутника
Влада Кейп-Тауна наклала суворі обмеження на споживання мешканцями води. Також в місті намагаються переробити якомога більше води, встановлюють нові опріснювальні установки і пробурюють нові джерела ґрунтових вод.

Інструкція по використанню води, опублікована у вересні, заборонила використання питної води для несуттєвих цілей і закликала використовувати менше 87 літрів води на людину в день. Людям пропонується скоротити прийом душа до 2 хвилин і менше, використовувати душову воду для прибирання в будинку і ремонтувати витоки. Влада також просить людей припинити поливати бруковані поверхні, мити автомобілі і використовувати переносні дитячі басейни.

Кнопка «Наверх»