Земля

Геологічна служба США зробила прогноз землетрусів в озері Солтон-Сі

З понеділка 26 вересня каліфорнійське озеро Солтон-Сі стрясує велика серія підземних поштовхів, що досягали магнітуди 4.3. За минулі чотири доби у водоймі було зареєстровано понад 260 землетрусів, епіцентри яких знаходилися на глибинах переважно від 3 до 9 км. Із загальної кількості подій 43 поштовхи мали магнітуду вище 2.5.

52e7b7fd2126c245bf9eace4bdc4b344
Підвищена сейсмічність відзначається в так званій зоні сейсмічної Броулі, яка знаходиться поблизу південного краю розлому Сан-Андреас, в секції Коачелья. Землетруси відбуваються на поперечних тріщинах, що з’єднують між собою південний кінець Сан-Андреаса і Імператорський розлом. Деякі з цих поперечних тріщин орієнтовані таким чином, що при розривах під час дрібних землетрусів передають напругу розломів Сан-Андреас і Сан-Хасінто.


Як повідомляють фахівці Геологічної служби США, подібна активність спостерігалася і раніше, тому необов’язково повинна викликати тривогу. На підставі попередніх розрахунків, виконаних 27 вересня, сейсмологи служби прийшли до висновку, що ймовірність великого землетрусу магнітудою 7.0 і вище в цьому районі до 4 жовтня включно становить від 0,3 до 1 % (зменшення з плином часу). Цей прогноз зроблено на підставі декількох моделей, розроблених в Каліфорнії для оцінки ймовірності форшоків (слабкі підземні поштовхи, які іноді передують сильному землетрусу) і афтершоків (підземні поштовхи, які слідують за землетрусом і генетично з ним пов’язані).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button