Всесвіт

Астрономи з Каліфорнії почали пошуки інопланетян в сусідній галактиці

Американські планетологи почали масштабні пошуки розумних інопланетних цивілізацій “у трильйонів планет” у сусідній Туманності Андромеди, спостерігаючи за “штучними спалахами” у її зірок. Про це вони розповіли на круглому столі НАСА з пошуку техногенних слідів прибульців, який проходив в Х’юстоні.

“Ми припускаємо, що у Всесвіті повинні існувати цивілізації, які не поступаються нашому рівню розвитку. Вони, як і наш колега Філіп Лубін, можуть створювати надпотужні лазери, за допомогою яких вони будуть “позначати” себе для землян і інших побратимів по розуму. Якщо цей лазер пропрацює досить довго, наша система знайде”, — заявив Ендрю Стюарт (Andrew Stuart) з університету Каліфорнії в Санта-Барбарі (США).

Понад півстоліття тому американський астроном Френк Дрейк розробив формулу для обчислення кількості цивілізацій у Галактиці, з якими можливий контакт, намагаючись оцінити шанси на виявлення позаземного розуму і життя.

Фізик Енріко Фермі у відповідь на досить високу оцінку шансів міжпланетного контакту за формулою Дрейка сформулював тезу, яка зараз відома як парадокс Фермі: якщо інопланетних цивілізацій так багато, то чому людство не спостерігає жодних їхніх слідів?

Цей парадокс вчені намагалися вирішити безліччю способів, найпопулярнішим з яких є гіпотеза “унікальної Землі”. Вона говорить про те, що для появи розумних істот необхідні унікальні умови, по суті, повна копія нашої планети.

Інші астрономи вважають, що ми не можемо зв’язатися з інопланетянами з тієї причини, що галактичні цивілізації або зникають дуже швидко, щоб ми могли їх помітити, або ж тому, що вони активно приховують факт свого існування від людства.

Стюарт, Лубін і їх колеги пропонують радикально розширити межі пошуків “братів по розуму” – сліди їх існування слід шукати не тільки в Чумацькому Шляху, але і в сусідніх галактиках.

Подібні пошуки, як відзначають вчені, слід вести не в радіохвильовому, а в оптичному діапазоні відразу з кількох причин. По-перше, спалахи лазера та інші світлові сигнали, що надходять від певних зірок, набагато простіше побачити і відрізнити від випромінювання, що виробляється іншими об’єктами в далеких галактиках, використовуючи навіть невеликі телескопи.

По-друге, ця властивість світлових сигналів дозволяє одночасно спостерігати за майже необмеженим числом потенційно жилих зоряних систем у найближчих галактик, повернених до нас “обличчям”. Це повинно значно прискорити пошуки розумних інопланетних цивілізацій і помітно підвищує наші шанси на їх виявлення.

Зараз Стюарт і його команда перевіряють роботу цієї методики на Туманності Андромеди – найближчої “сусідки” Чумацького Шляху, схожою на неї за розмірами і устроєм. Зараз вчені використовують для цих спостережень три десятки телескопів, кожен з яких стежить за своєю ділянкою галактики.

Програма, створена Стюартом спеціально для пошуків слідів прибульців, склеює ці знімки і видаляє з них всі відомі змінні джерела світла, у тому числі зірки-цефєїди, ядра далеких галактик і супутників на навколоземній орбіті.

В цілому, за словами Лубіна і його однодумців, в Туманності Андромеди має бути понад трильйона планет. Хоча б одна з них, як сподіваються вчені, дала життя розумним істотам, зумів вибратися в космос і усвідомити те, що у Всесвіті повинні існувати й інші цивілізації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button