Технології

Гігантський конвеєр зв’яже японські мегаполіси: він замінить 25 000 вантажівок

Уряд Японії оголосив про плани будівництва Autoflow-Road – мережі високотехнологічних автоматизованих конвеєрних стрічок, які простяглися між Токіо й Осакою.

Для розв’язання логістичної кризи, спричиненої гострою нестачею водіїв і зростаючим попитом на вантажоперевезення, Міністерство землі, інфраструктури, транспорту і туризму Японії запропонувало незвичайний проєкт. За планом мережа високотехнологічних автоматизованих конвеєрних стрічок Autoflow-Road завдовжки близько 500 км з’єднає Токіо та Осаку.

Уряд сподівається забезпечити ефективне та безперервне переміщення вантажів, створивши мережу автоматизованих конвеєрних стрічок для транспортування товарів. Система складатиметься з автоматизованих конвеєрних стрічок, встановлених у тунелях під основними автомагістралями, на надземних шляхах посеред доріг і вздовж узбіч автомагістралей;

Поки не зрозуміло, як саме це буде реалізовано, але окремі піддони перевозитимуть до тонни вантажів. За заявами розробників, щоденний вантажопотік конвеєра, який планують запустити до 2034 року, замінить 25 000 вантажних трейлерів.

Високотехнологічні конвеєрні стрічки обіцяють підвищити ефективність роботи, а також скоротити брак водіїв. Проєкт також спрямований на скорочення викидів парникових газів та інших забруднювальних речовин.

Ключове питання проєкту – вартість будівництва. За оцінками розробників, 10 км підземного тунелю коштуватиме від 7 до 80 млрд єн за 10 кілометрів. Тож уся система, що з’єднує Токіо й Осаку, обійдеться в 3,7 трлн єн. З урахуванням розвитку технологій, незрозуміло, чи зможе така дорога конкурувати з безпілотним транспортом до 2034 року. Проте японське міністерство звернулося до приватних компаній із закликом фінансувати проєкт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button