Технології

Розроблено гель для друку металевих виробів при кімнатній температурі (відео)

Інженери розробили гель на основі міді для використання в 3D-принтері.

Інженери з Університету штату Північна Кароліна розробили металевий гель з високою електропровідністю, який можна використовувати для друку тривимірних (3D) твердих об’єктів при кімнатній температурі. Технологія підійде для створення термочутливої електроніки.

Для створення металевого гелю дослідники приготували розчин мікронних частинок міді, зважених у воді. У нього додали невелику кількість евтектичного сплаву галію і індію, який при кімнатній температурі являє собою рідкий метал. При перемішуванні суміші частинки рідкого металу і міді прилипають один до одного, утворюючи «сітку» металевого гелю всередині водного розчину.

Ця гелеподібна консистенція важлива, тому що вона забезпечує досить рівномірний розподіл часток міді по всьому матеріалу. Це вирішує два завдання. По-перше, це означає, що частинки з’єднуються, утворюючи електричні шляхи. А по-друге, це означає, що частинки міді не осідають в розчині і не засмічують принтер, – говорить Майкл Дікі, співавтор дослідження

Готовий гель можна використовувати для друку на звичайному 3D-принтері. Висихаючи при кімнатній температурі, він зберігає задану форму. При цьому його можна додатково трансформувати, нагріваючи готовий виріб після друку.

Демонстрація 3D-друку металевим гелем

Наприклад, якщо помістити надрукований циліндр під теплову лампу при температурі 80 °С, швидке висихання викличе деформацію конструкції. Оскільки вона передбачувана, можна створити малюнок друкованого об’єкта, контролюючи кількість тепла, що направляється на різні ділянки. Оскільки матеріал на 97,5% складається з металу, він також володіє високою електропровідністю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button