Авто

Глава великого автоконцерну розкритикував електромобілі

Генеральний директор PSA і майбутній глава FCA заявив, що електромобілі непривабливі: їх купують тільки «зелені адикти».

У PSA є електромобілі, у розробку яких вкладалися немалі гроші, але Карлос Таварес, генеральний директор компанії і, можливо, майбутній керівник Fiat Chrysler Automobiles (FCA) після злиття, розчарований у сучасних електричних транспортних засобах.

Як повідомляє Reuters, Таварес сказав, що нинішні електромобілі непривабливі для автомобілістів і купують їх тільки «зелені адикти». (Адикт — людина, яка відчуває нав’язливу потребу в певній діяльності або речі, що виражається, крім усього іншого, у вигляді таких явищ, як лікарська залежність або наркоманія.) У результаті ринок електромобілів обмежений, а «прагматики» не зацікавлені в подібних машинах.

Таварес передбачає, що для цього є ряд причин, в тому числі нерозвинена інфраструктура зарядних станцій, відносно малі пробіги між зарядками і питання ціни на акумулятори в довгостроковій перспективі.

Останнє питання виявилося найбільш гострим після того, як IONITY ввела нову схему ціноутворення з 31 січня 2020 року. Дана компанія, яка є спільним підприємством BMW, Mercedes-Benz, Ford і Volkswagen Group, перейшла на систему ціноутворення в кіловат-годинах, що піддалося критиці з-за зростання цін на 500%. Таварес зазначив, що попит на електромобілі зазвичай падає при скороченні субсидій. Це спостерігалося в багатьох країнах, включаючи Китай, де попит на електричні транспортні засоби різко впав при невеликому скороченні субсидій.

Але, незважаючи на труднощі, PSA не збирається відмовлятися від електромобілів. Замість цього автовиробник зосередився на завданні зробити електромобілі доступнішими завдяки універсальній платформі для всіх них.

Натхнення: www.zr.ru

Кнопка «Наверх»