Авто

На старих автомобілях все складніше переміщатися по Європі

За три роки зросла кількість місць, куди не можна в’їжджати на старих автомобілях – вона збільшилася на 40%.

У старих бензинових і дизельних автомобілів з кожним роком звужується діапазон місць, куди вони можуть в’їжджати. Таким чином уряди країн борються з токсичними вихлопами, створюючи міські простори, де закритий в’їзд забруднюючим повітря автомобілям.

Поступово такі зони з низьким рівнем викидів (LEZ) будуть розширюватися, витісняючи тим самим старі моделі машин з міст і спонукаючи жителів купувати більш екологічні варіанти транспорту.

Так, зони з низьким рівнем викидів нині введені в 320 європейських міських районах. Очікується, що до 2025 року ця цифра зросте до 507.

“Чисті” ділянки вже з’явилися в багатьох містах Європи — Мадриді, Брюсселі, Брістолі, Бірмінгемі, Парижі, Берліні, Лондоні та багатьох інших.

Найбільше зон в Італії – 172. Слідом йде Німеччина (78), Великобританія (17), Нідерланди (14) і Франція (8). У найближчі місяці LEZ з’являться і в Східній Європі — в містах Болгарії та Польщі.

Фахівці заявили, що саме час вводити наступну стадію «чистих» зон — ZEZ, тобто ділянки з нульовим рівнем викидів. До 2030 року планується, що в європейських містах з’являться як мінімум 35 таких зон. В’їзд в 26 з них буде дозволений тільки для автомобілів доставок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button