Здоров'я

Як коронавірус атакує легені і горло

Коронавірус контролює світ: близько 110 000 осіб вже заражені ним, більше 3800 померли. Як працює вірус і де він атакує організм?

За словами експерта, очікується масове зараження. «Ймовірно, будуть заражені 60-70 відсотків», —говорить вірусолог Крістіан Дростен з берлінської клініки Charit. — Це може зайняти два роки або довше».

Горло і легені

Коронавірус розмножується в горлі. Поки заражена людина говорить або кашляє, вона випускає крапельки.

«Вони летять на 1,5 метра і відносно швидко падають на землю. Вдихання хмари у більшості випадків заражає».

Коронавірус, як і грип, в основному вражає легені.

«Келихоподібні клітини виробляють слиз, який зберігає легені вологими. Це важливо, щоб вони залишалися здоровими. У мерехтливих клітин є невеликі волоски, які, як передбачається, утримують будь-які дотичні об’єкти — частинки пилу, віруси і бактерії, від слизу».

У випадку коронавіруса можна помітити, що вірус воліє атакувати ці два типи клітин:

«Вірус заражає ці клітини і починає їх вбивати. Це може послабити тканини, які потраплять назад в легені і заблокують їх. Це може привести до пневмонії».

Імунна система починає контратаку — і завдає ще більшої шкоди

І це ще не все: у відповідь на цю атаку імунна система може розпочати контратаку. Це буває настільки сильним, що вражає здорову тканину поряд з пошкодженою, викликаючи сильне запалення в легенях. Це робить дихання ще важчим, ніж раніше.

Чому коронавірус так легко поширюється?

«Дивно, але рецептор ACE2 зв’язується з ділянкою зв’язування спайків коронавіруса з афінністью в 10-20 разів вище, ніж у Sars-CoV».

На думку вчених, це може пояснити, чому він легко поширюється від людини до людини. Розшифровка глікопротеїну шипа є важливим першим кроком для майбутньої розробки вакцини.

Натхнення: www.medikforum.ru

Кнопка «Наверх»