Земля

Глобальне потепління може викликати підйом рівня океану більш ніж на 0,5 метри

Глобальне потепління викликає безліч ефектів, і тепер ми розглядаємо ще один. Океанські течії сьогодні рухаються швидше, у порівнянні з тим, як вони рухалися близько двох десятиліть тому, згідно з останніми дослідженнями.

Найбільш жорсткі ефекти відбуваються в тропічних широтах

Нове дослідження, яке було опубліковано в журналі Science Advances, детально описує, як це прискорення відбувається по всій земній кулі, і найбільш помітні ефекти відбуваються в тропічних широтах.

Згідно з даними, величина і ступінь прискорення океанських течій, які вчені виявили по всьому глобальному океану і до 2000-метрової глибини, були “дуже дивними“, – заявив нещодавно співавтор дослідження Джанет Спрінталл.

Він сказав, що “хоча ми очікували деяку відповідь на посилення вітру протягом останніх двох десятиліть, те, що прискорення було вище очікуваного, було несподіваною реакцією, яка, ймовірно, пов’язана з глобальною зміною клімату.

Ба більше, було виявлено, що вітри над океаном набирають швидкість 1,9% за десятиріччя. Цей сплеск швидкості передає енергію на поверхню океану і в більш глибокі води. Було виявлено, що є багато питань, які все ще потребують відповідей в ці дні щодо змін, які відбуваються в циркуляції океану, тому необхідно більше вивчати їх.

Глобальне потепління і льодовик Судного дня

Говорячи про глобальне потепління, ми нещодавно розглянули ще один трагічний ефект, який це чинить на нашу планету, і який може призвести до катастрофи. Дослідження, проведене британськими та американськими вченими, говорить, що існує масивний крижаний покрив, який називається “льодовиком Судного дня“.

Він тане швидше, ніж раніше вважали вчені – іншими словами, це може наблизити світ до потенційного підйому рівня моря більш ніж на 0,5 метри.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button