Технології

Водопровідна мембрана дозволяє вуглекислому газу швидко перетворюватися на паливо

Вчені створили водопровідну мембрану, яка дозволяє вуглекислому газу ефективно перетворюватися в паливо. Винахід дозволить поліпшити ряд промислових процесів, що залежать від хімічних реакцій, в яких вода є побічним продуктом. Дослідження опубліковане в журналі Science.

Метанол є універсальною і ефективною хімічною речовиною, яка використовується в якості палива при виробництві великої кількості продуктів. Вуглекислий газ (CO2), з іншого боку, є парниковим газом і небажаним побічним продуктом багатьох промислових процесів.

Перетворення CO2 в метанол є одним із способів ефективного використання вуглекислого газу. Зараз вчені використовують кілька реакцій для перетворення вуглекислого газу в метанол, однак побічним ефектом у них є вода, наявність якої серйозно скорочує час реакції.

Тепер дослідники розробили мембрану, яка фільтрує воду, що утворилася під час реакцій, а іони натрію і кристали цеоліту дозволяють видаляти рідину без втрати молекул газу.

«Коли ми зможемо видалити воду, рівновага зміститься, що означає, що буде перетворено більше СО2 і буде вироблено більше метанолу», – твердить Хуачжен Чи, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button