Екологія

В Антарктиці виявлена ще одна загроза

У так званому льодовику «Судного дня» (льодовик «Туейтс») Антарктики була виявлена величезна внутрішня порожнина, і це дозволяє припустити, що льодовик тане швидше, ніж вважалося раніше.

Матеріали про відкриття вчених опубліковані в виданні Independent (UK).

З допомогою безпілотника, опущеного на глибину 700 м через просвердлений отвір в льодовику, вчені NASA зняли перше відео з рівня дотику льодовика і земної поверхні, на якій він зараз лежить.

Встановлено, що тепла вода океану, яка проникає на цей рівень, сприяє повільному таненню льоду біля основи льодовика, роблячи можливим обвалення значної його частини, і подальше потрапляння її у Світовий океан.

У разі повного танення цієї частини льодовика рівень води в Світовому океані підвищиться приблизно на 0.5 м. Вважається, що цього буде достатньо для того, щоб затопити великі прибережні міста по всьому світу.

Крім цього, льодовик розміром з Британські острови грає роль бар’єра, що перешкоджає проникненню теплих вод Світового океану у велику Західну Антарктику. У разі руйнування льодовика, швидкість танення крижаного покриву Антарктиди на заході континенту різко зросте, і це також буде сприяти підвищенню рівня води у Світовому океані.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button