Земля

Глобальне потепління може знищити період «золотої осені»

Дотепер вчені вважали, що глобальне потепління призведе до більш теплим і тривалим осіннім періодам, які будуть радувати людину різнобарвним листям. Спочатку спостереження підтвердили цю ідею, але нове дослідження показує, що до кінця століття ситуація може змінитися і «золота осінь» стане коротшою практично на тиждень!

Image by S. Hermann & F. Richter from Pixabay

Якщо ви любите фотографуватися з красивим жовто-червоним листям восени, радимо не пропускати наступний сезон, адже з кожним роком він ставатиме коротше

Вчені зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха вивчили дані по структуру осіннього листя з 1948 по 2015 рік у шести видів дерев, які ростуть в помірному кліматі Центральної Європи.

Вони прийшли до висновку, що збільшення вегетаційного періоду дерев (час зростання і розвитку рослин) навесні і влітку через більшу кількість CO2, світла і вищих температур призведе до більш раннього обпадання листя. Вчені пов’язують це з тим, що коріння і стовбур перестають зберігати захоплений листям вуглець, який впливає на тривалість життя листя.

Після цього аналізу, автори вирішили створити модель, яка могла б дати прогнози на майбутнє. Для цього вони провели два експерименти. В ході першого вони порівняли дерева в спеціальних камерах з сьогоднішнім рівнем CO2 з деревами в камерах з подвоєним рівнем. А в другому тесті вони подивилися на вплив тіні на обидві камери.

Об’єднавши результати, вчені прийшли до висновку, що якщо до 2100 року викиди вуглецю залишаться такими ж високими, тепліша осінь призведе до більш тривалого вегетаційного періоду, а значить, листя почнуть опадати на 3 – 6 днів раніше, ніж зараз.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button