Земля

Кріосфера Землі скорочується на 87 000 км.кв на рік

Глобальна кріосфера – всі області із замерзлою водою на Землі – скорочувалася на 87000 км на рік з 1979 по 2016 рік в результаті зміни клімату.

Розмір землі, покритої замерзлою водою, так само важливий, як і її маса. Річ у тім, що яскрава біла поверхня ефективно відбиває сонячне світло, охолоджуючи планету. Зміни розміру або розташування льоду і снігу можуть впливати на температуру повітря, рівень моря і океанські течії в усьому світі.

“Кріосфера – один з найбільш чутливих кліматичних індикаторів, він наочно показує, як змінюється світ. Скорочення його розмірів стосується всіх, це не регіональна або місцева проблема”, – говорить Сяоцін Пен, фізик-географ з університету Ланьчжоу, перший автор дослідження

Кріосфера містить майже три чверті прісної води Землі, а в деяких гірських регіонах скорочуються льодовики, які загрожують джерелам питної води. Раніше вчені задокументували скорочення крижаних щитів, зменшення снігового покриву і втрату арктичного морського льоду в окремо через зміни клімату. Але жодне попереднє дослідження не розглядало всю протяжність кріосфери над поверхнею Землі і її реакцію на підвищення температури.

У новій роботі вчені розрахували щоденну протяжність кріосфери і усереднили ці значення, щоб отримати річні оцінки. Хоча розміри кріосфери збільшуються і скорочуються в залежності від сезону, дослідники виявили, що кріосфера Землі скоротилася з 1979 року, що корелює з підвищенням температури повітря.

Кріосфера Землі скорочується на 87 000 км? на рік

Усадка в основному сталася в Північній півкулі – 102 000 км на рік. Ці втрати трохи компенсуються зростанням в Південній півкулі, де кріосфера щорічно розширюється приблизно на 14000 км. Зростання зафіксоване в морському льоду в морі Росса навколо Антарктиди, ймовірно, через характер вітрів і океанських течій і додавання холодної талої води з антарктичних крижаних щитів.

Нове дослідження опубліковано в журналі AGU Earth’s Future.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button