Екологія

Глобальне потепління перетворить Сахару на квітучий сад, вважають кліматологи

Вже в найближче сторіччя посушливі регіони пустелі Сахара можуть стати значно зеленішими і дощовими, якщо в результаті глобального потепління температура на планеті підвищиться більш ніж на два градуси за шкалою Цельсія. З таким прогнозом виступили фахівці з Німеччини та США під керівництвом Якоба Шеві з Інституту кліматологічних досліджень у Потсдамі.

Фахівці припускають, що Сахара, яка на сьогодні являє собою одне із найсухіших і неживих місць на планеті, була такою далеко не завжди — у деякі періоди історії Землі на ній з’являлося чимало рослинності, однак, коли клімат знову змінювався, ситуація знову ставала такою ж, як сьогодні.

Вчені вважають, що в разі, якщо глобальне потепління не сповільниться, це, як не дивно, може благотворно позначитися на регіоні під назвою Сахель, так званні південні околиці Сахари. Як показав ряд кліматичних моделей, підготовлених фахівцями, якщо в багатьох інших ділянках світу в результаті змін клімату настане посуха, Сахель, навпаки, стане більш родючим і придатним для сільського господарства. Це станеться через те, що в нових кліматичних умовах зміниться характер руху мусонів біля берегів Африки, так що в Сахель буде потрапляти значно більша кількість вологи.

За прогнозами дослідників, якщо середньосвітова температура подолає певний «рубіж», Сахель стане значно більш «зеленим» всього за п’ять років або навіть за менший термін. При нинішніх темпах глобального потепління статися таке може вже в кінці XXI століття, підкреслюють вчені.

Нове дослідження було опубліковано в журналі Earth System Dynamics.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button