Екологія

Система Ocean Cleanup відновила прибирання Великої тихоокеанської сміттєвої плями

Система Ocean Cleanup відновлена після поломки і почала збирати сміття в Тихому океані. Про це йдеться в повідомленні компанії.

Перший прототип системи Ocean Cleanup з очищення Великої тихоокеанської сміттєвої плями System 001 повноцінно почав свою роботу в середині жовтня 2018 року. Через півтора місяця стало зрозуміло, що система не може втримати в собі зібраний в океані пластик. На думку головного операційного директора The Ocean Cleanup, System 001 не може утримати сміття з-за швидкості — через течії частинки сміття рухаються набагато швидше, ніж система.

4 січня Ocean Cleanup зламалася — від конструкції відколовся шматок довжиною 18 м. Після цього інциденту розробники системи ухвалили рішення повернути її в порт для ремонту і модернізації.

В результаті розробники додали в систему ще кілька функцій, які дозволять усунути попередні недоліки системи. Зокрема, інженери прикріпили кілька величезних надувних буїв, які дозволять системі рухатися по воді швидше під дією вітру.

Тепер до System 001 прикріпили величезний 20-метровий парашут, який уповільнює рух системи до швидкості поверхні води.

System 001 може збирати всі види пластикових відходів, у тому числі величезні мережі від промислового лову риби та частки пластику розміром до 1 мм

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть