Земля

Глобальне потепління збільшить кількість загрозливих опадів

У світі підвищення температури призведе до збільшення екстремальних опадів.

Про це йдеться у новому дослідженні Університету Ньюкасла (Великобританія), опублікованому Nature Reviews Earth & Environment.

«Підвищення температури є основним фактором збільшення екстремальної інтенсивності короткочасних опадів, які, як правило, відбуваються влітку і викликають небезпечні раптові повені у Великобританії, – зазначають кліматологи. – Необхідно вжити заходи для адаптації до зміни клімату».

Міжнародна команда вчених проаналізувала дані спостережних, теоретичних і модельних досліджень з метою з’ясувати причини екстремальних дощів і раптових повеней.

«Екстремальні опади посилюються з потеплінням, як правило, зі швидкістю, що відповідає збільшенню атмосферної вологості, – зазначають дослідники. – Підвищення температури в деяких регіонах впливає на короткочасні сильні зливи в набагато більшій мірі».

Зміна клімату зумовлює більш спекотне і сухе літо і теплі і вологі зими, пояснює професор Фаулер з Університету Ньюкасла. «В минулому ми намагалися вловити деталі екстремальних дощових опадів, оскільки вони можуть бути сильно локалізовані й відбуватися протягом годин або навіть хвилин, – каже він. – Завдяки нашому новому дослідженню ми тепер знаємо більше про те, як справді сильні дощі можуть вплинути на зміну клімату: оскільки тепліше повітря містить більше вологи, інтенсивність дощу збільшується з підвищенням температури».

Нове дослідження доводить, що локальні раптові повені, ймовірно, стануть особливістю клімату у майбутньому.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments