Земля

Величезна кількість риб зникло з коралових рифів з вини людини

Нове дослідження, проведене вченими зі школи морських і атмосферних наук Університету Майамі (UM), США, виявило, що понад 85% вивчених луціанових і кам’яних окунів переловлені в результаті збільшення попиту людини на морепродукти.

Дослідницька група проаналізувала 30-річні дані про чисельність 15 видів риб, які мешкають в коралових рифах Південної Флориди. Так вона виявила, що чисельність трьох з п’яти видів груперів, восьми видів луціанових і двох видів «хрюкаючих» риб були нижче 40% мінімального коефіцієнта потенційного нересту. А цей показник є нормою, необхідною для підтримки популяції риб.

Проаналізувавши дані, вчені зрозуміли, що буде потрібно приблизно 10 років, щоб популяція відновилася до мінімально стійкого рівня, і 22 роки, щоб досягти рівноваги, при якому стане можливим стійкий улов.

Проблема надмірного вилову риби стоїть вже давно. Фахівці кажуть, що в першу чергу це небезпечно втратою біорізноманіття, яке відіб’ється на людині. А також втратою величезного джерела продовольства.

Безумовно, зростаючий попит на морські продукти сильно пов’язаний зі зростанням світового населення. Крім цього, риба розглядається як альтернатива м’ясної їжі. У багатьох країнах така їжа набагато дешевше інших джерел білка.

На жаль, але через відсутність певних норм стійкого рибальства, багато видів вже знаходяться на межі вимирання. Наприклад, минтай. А промислові запаси тріски, хека, морського окуня і камбали скоротилися на 95%


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button