Технології

Створено м’який робот-стрибунець (відео)

Вчені створили інноваційну роботизовану платформу, засновану на тих же принципах, що і дитяча іграшка.

Інженери сконструювали вельми кумедний механізм, натхненний дитячою іграшкою-пострибайкою. Розроблений в Гарвардському університеті, новий привід складається з двох перевернутих чашоподібних полімерних ковпачків. Більший з двох розташований зверху, накриваючи менший. Між ними є невеликий повітряний зазор, плюс вони з’єднані внизу по краях «чашок».

У стані спокою привід просто щільно прилягає до землі. Однак, як тільки необхідно зробити стрибок, вбудований в зазор між двома кришками шланг починає нагнітати повітря. В результаті підвищення тиску призводить до розширення верхньої «кришки». Одночасно з цим нижня частина згинається і розширюється вниз, швидко вивільняючи енергію при переході від увігнутої до випуклої форми. Цей процес змушує ковпачок насильно вдарити об землю, викидаючи весь привід у повітря:

Коли стрибок завершено, тиск повітря скидається, і кришка знову повертається в привід. Таким чином, робот отримує можливість багаторазово підстрибувати на будь-якій поверхні і навіть перестрибувати через перешкоди.

«Наш винахід являє собою будівельний блок, який можна інтегрувати в роботизовану систему, щоб, наприклад, подарувати можливість стрибати м’яким роботам, які й так вже навчилися повзати, ходити і плавати», розповідає професор Катя Бертольді, старший автор статті про дослідження. «Завдяки включенню нашого блоку у вже існуючі конструкції, роботи зможуть безпечно переміщатися по незвіданим ландшафтам».

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть