Наука

Гравітацію виміряли на «межі» світу квантових частинок: це допоможе створити теорію всього

Фізики виміряли слабку гравітаційну дію мікроскопічних частинок.

Дослідники з Університету Саутгемптона, Лейденського університету та італійського Інституту фотоніки та нанотехнологій розробили новий метод виміру, який дозволяє спостерігати гравітаційні ефекти на мікроскопічних частинках. Вони настільки маленькі, що практично межують із квантовим світом.

Вчені використовували надпровідні пристрої, які захоплювали та утримували в магнітному полі частинки. В експерименті фізики левітували крихітну частинку розміром 0,43 мг при температурі на соту частку градуса вище за абсолютний нуль — близько -273 °С. Чутливі датчики приладу виміряли слабке гравітаційне тяжіння силою лише 30 аН.

Дослідники заявили, що розробка нового методу наближає фізиків до відкриття квантової гравітації та створення теорії всього. Вона має бути поєднати загальну теорію відносності Альберта Ейнштейна з квантовою фізикою.

Протягом століття вчені намагалися, але не могли зрозуміти, як гравітація та квантова механіка працюють разом. Тепер ми успішно виміряли гравітаційні сигнали при найменшій з будь-коли зареєстрованих мас, це означає, що ми на один крок ближче до остаточного розуміння того, як це працює в тандемі, – стверджує Тім Фукс, співавтор дослідження

У подальших експериментах фізики планують поступово зменшувати масу частки, «поки не досягнуть квантового світу». Правила квантової реальності досі не до кінця зрозумілі наукою, але вважається, що частки та сили у мікроскопічному масштабі взаємодіють інакше, ніж об’єкти звичайного розміру.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button