Екологія

Гренландія змінює форму через танення льодовиків

Зміни ландшафту Гренландії вже помітні з космосу. Трансформації льодовикового покриву можуть призвести до довготривалих наслідків для екосистеми і місцевих жителів

За останні 20 років танення льодовикового щита Гренландії сильно прискорилося. Через це форма краю крижаного покриву і прибережної частини змінилися. За словами вчених, цей процес може привести до негативних наслідків як для екосистеми, так і для місцевих жителів.

Image by Bernd Hildebrandt from Pixabay

Нове дослідження, проведене Національним центром даних з досліджень снігу та льоду, показує, що зміни ландшафту Гренландії вже можна помітити з космосу. Вчені проаналізували знімки NASA, дані Геологічної служби і інші супутникові фотографії з 1985 по 2015 рік, щоб оцінити, наскільки значні зміни. Розвиток супутникових технологій дозволило зробити більш точні висновки, ніж це було можливо раніше.

Виявилося, що головною тенденцією, яка спостерігається на крижаному щиті, є відступ крайки льоду. З 2000 року цей процес прискорився. Крім того, зони, де течії крижаного потоку швидкі, звужуються. У разі, якщо це вплине на рух води під крижаним покривом, вода для тварин і місцевих жителів може стати менш доступною.

«Оскільки Північний Льодовитий океан і атмосфера нагріваються, явно видно, як потік льоду в океан прискорюється, а крайка льоду відступає», – говорить Алекс Гарднер, науковий співробітник Лабораторії реактивного руху NASA і співавтор дослідження.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button