Екологія

Відновлювані джерела енергії обігнали атомну енергетику за виробництвом електроенергії

Відновлювані джерела енергії в усьому світі обігнали атомну енергетику за виробленням електроенергії.

Виробництво електроенергії на європейських атомних електростанціях впало на 10% у 2020 році, передає eenergy.media.

Це найбільший спад у сегменті за останні 30 років. Французькі та бельгійські електростанції постраждали від відключень, а у Німеччині та Швеції у кінці 2019 року були закриті дві великих атомних електростанції.

Відновлювані джерела енергії витісняють атомну енергетику у структурі світової електроенергетики. Катастрофа на АЕС у японській Фукусімі в 2011 році змусила багато країн відмовитися від розвитку атомної енергетики.

За інформацією інвестиційного банку Lazard, технології у атомній енергетиці стали зараз найдорожчими, тоді як 2020 рік став рекордним для інвестицій у поновлювані джерела енергії.

ВДЕ у глобальному масштабі виробили більше електроенергії, ніж атомна енергетика. Минулого року на відновлювані джерела енергії припало 82% від загального збільшення електроенергетичних потужностей у всьому світі. У глобальному масштабі введені 260 ГВт нових потужностей ВДЕ, 49% яких припадає на сонячну енергетику. На гідроенергетику сьогодні припадає 43% встановлених у світі потужностей ВДЕ, але у 2020 році сегмент виріс всього на 2%, або на 20 ГВт.

2020 рік став рекордним для вітроенергетики: у світі введено 93 ГВт вітроелектростанцій, що дозволило досягти глобальної встановленої потужності у цьому сегменті у 743 ГВт. Згідно з прогнозами, у найближчі п’ять років у світі будуть запущені в роботу додаткові 469 ГВт вітроенергетичних потужностей. Китай і США лідирували минулого року за обсягами запуску нових потужностей ВДЕ. Майже дві третини відновлюваних джерел енергії, побудованих у 2020 році, припали на Азію.

Більш ніж половина нових потужностей з виробництва чистої енергії введені у КНР, приріст склав 136 ГВт. Китай, світовий лідер у сфері відновлюваних джерел енергії, у 2020 році побудував на 33% більше сонячних електростанцій у порівнянні з 2019 роком. КНР, яка одночасно є найбільшим ринком чистої енергії і найбільшим забруднювачем у світі, у 2020 році запустила 72 ГВт ВЕС і 49 ГВт СЕС. У США встановлено 29 ГВт нових потужностей ВДЕ, що майже на 80% більше, ніж у 2019 році.

Відновлювані джерела енергії вперше стали головним джерелом енергії в електричних мережах Європи. ВДЕ виробили 38% електроенергії в європейських країнах у 2020 році. Виробництво енергії вітру і сонця у Європі за рік зросло на 10% у порівнянні з 2019 роком від відновлюваної енергетики «постраждала» в ЄС не тільки атомна енергетика. Минулого року у Європі різко скоротилося вироблення вугілля. Відмова від вугільної електрогенерації знизила вуглецеємність енергетики ЄС на 29% за останні п’ять років.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button