Екологія

Нова технологія від Panasonic для очищення води

Наявність питної води – явище, яке багато людей в світі приймають як належне, само собою зрозуміле, але в багатьох країнах це розкіш, воду отруюють забруднювачі, а системи очищення не завжди можуть бути під рукою.

08-01-15-foto-600x400-1 (2)

Тепер і компанія Panasonic вирішила приєднатися зі своєю технологією, в якій для очищення води достатньо тільки сонячного світла.

Нещодавно компанія представила систему, яка використовує сонячне світло і фотохімічний каталізатор для очищення забрудненої води з високою швидкістю.

Читайте також: Очищення води сонячним світлом

Досягненням нової системи, за словами компанії, є можливість пов’язувати діоксид титану (TiO2), фотокалізатора, який реагує під дією ультрафіолетового світла. Однією з головних труднощів, пов’язаних з діоксидом титану, було зібрати його після розчинення у воді, оскільки він розділяється на наддрібні частинки.

На даний момент існує безліч методів зв’язування діоксиду титану в великі частки, однак вони мають один недолік – значна втрата робочої поверхні.

Panasonic знайшов спосіб – приєднувати дрібні частинки діоксиду титану до цеоліту, який є широко поширеним адсорбентом і каталізатором, що вирішило проблему, дозволяючи фотокаталізатором зберігати свою активну поверхню. До того ж, метод не вимагає додаткового сполучного компонента, оскільки частинки надійно з’єднуються за допомогою електростатичних зв’язків.

[ads2] Коли частинки фотокаталізатора збовтують, діоксид титану відокремлюється від цеоліту та його частинки поширюються у воді. В результаті чого реакція протікає значно швидше, ніж при нанесенні діоксиду титану на поверхню, до того ж таким методом можна обробляти значні обсяги води за короткий час.

Якщо воду залишити на якийсь час у спокійному стані, діоксид титану знову приєднається до цеоліту, що полегшить процес його відділення та вилучення з води, щоб потім використовувати знову.

Разом з тим, як фотокаталізатори активуються за допомогою сонячного світла, вони можуть прибрати будь-які сліди фармацевтичних препаратів з води. Таким чином вони пропонують дешевий і доброзичливий до навколишнього середовища спосіб очищення води.

Ця технологія була нещодавно представлена на виставці в Токіо Tokyo ‘Eco Products Fair.

Компанія Panasonic працює спільно з низкою інститутів в Індії для тестування свого продукту і його можливостей. За словами компанії, близько 70 відсотків населення Індії залежить від ґрунтових вод, які постійно піддаються різним видам забруднення, від агрохімічних залишків до важких металів від підприємств і фабрик.

08-01-15-foto-600x400-2

Panasonic прагне забезпечити питною водою невеликі сільські громади, наприклад, за допомогою вантажних автомобілів, оснащеними фотокаталітичними системами очистки води. Крім цього, компанія шукає можливість створити з місцевими операторами водопостачання очисні споруди, а також планує ліцензувати цю технологію для бізнесу. В даний момент Panasonic працює над зниженням виробничих витрат і вимогу до обслуговування своєї системи – мета компанії полягає в тому, щоб зробити цю технологію доступною по всій Індії і для інших країн, що розвиваються.

Читайте також: Пляшка для очищення води

Ідея полягає в тому, щоб створити меншу версію даної системи очищення води, представленої компанією на заході.

Так як проблема нестачі питної води стоїть дуже гостро, в інших частинах світу також працюють над альтернативними технологіями.

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button