Наука

Гриб-левова грива-покращує і відновлює пам’ять

Дослідники виявили, що гриб левова грива покращує ріст клітин головного мозку і пам'ять. University of Queensland

Дослідники з Університету Квінсленда виявили активну сполуку їстівного гриба, яка прискорює ріст нейронів мозку та покращує пам’ять. Вчені вважають, що використання цього гриба – левова грива або Hericium erinaceus – допоможе при лікуванні хвороби Альцгеймера.

Професор Фредерік Меньє з Інституту мозку Квінсленда каже, що команда вчених ідентифікувала нові активні сполуки з гриба Hericium erinaceus:

«Екстракти з цих грибів — «левова грива» — століттями використовувалися в традиційній медицині азіатських країн, але ми хотіли переконатися в їх впливі на клітини мозку».

Як пишуть вчені в своїй роботі: «Доклінічні випробування показали, що гриб левова грива має значний вплив на ріст клітин головного мозку і поліпшення пам’яті».

Вчені вимірювали вплив сполук, виділених з Hericium erinaceus, на культуру клітин головного мозку. Під час тестів вчені переконалися, що активні сполуки сприяють розростанню нейронів і з’єднанню з іншими нейронами.

Дослідники пишуть:

“Використовуючи мікроскопію надвисокої роздільної здатності, ми виявили, що екстракт гриба та його активні компоненти значно збільшують розмір конусів росту, які особливо важливі для клітин мозку, щоб відчути своє оточення та встановити нові зв’язки з іншими нейронами в мозку”.
Image by @sciencephotolibrary from Canva

Співавтор роботи доктор Рамон Мартінес-Мармол каже, що це відкриття може застосовуватися для лікування і захисту від нейродегенеративних когнітивних розладів, таких як хвороба Альцгеймера: «Наша ідея полягала в тому, щоб ідентифікувати біоактивні сполуки з природних джерел, які могли б досягати мозку і регулювати ріст нейронів, щоб поліпшити пам’ять».

Доктор Де Хі Лі з компанії CNGBio Co., яка підтримувала дослідницький проект і співпрацювала з ним, сказала, що властивості гриба левова грива використовувалися для лікування хвороб і підтримки здоров’я в традиційній китайській медицині з давніх часів:

“Це важливе дослідження розкриває молекулярний механізм сполук гриба і їх вплив на функцію мозку, особливо на пам’ять»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button