Наука

Сидячий спосіб життя не погіршує розумову діяльність

У літньому віці люди все більше часу починають проводити сидячи. Вважалося, що низька фізична активність погано позначається на когнітивних здібностях. Але виявилося, що це не зовсім так.

Американські дослідники порівняли показники рухової активності і когнітивні здібності людей похилого віку. Виявилося, що низька фізична активність не знижує когнітивні здібності.

Image by pasja1000 from Pixabay

Відомо, що в літньому віці, навіть за відсутності когнітивних порушень, швидкість мислення і пам’ять людей починають погіршуватися. Таке зниження розумових функцій відповідає нормі, але дотепер було незрозуміло, як на цей процес впливає спосіб життя людей, зокрема, фізична активність.

Щоб з’ясувати це, автори нового дослідження, опублікованого в журналі Psychology and Aging, проаналізували дані 228 американців у віці від 60 до 80 років. Кожен з них тиждень носив датчики, які вимірювали фізичну активність людини протягом дня. Попередні дослідження подібного роду покладалися на інформацію з опитувань, проте люди схильні недооцінювати час, який вони проводять сидячи.

Крім того, автори включили в аналіз соціально-економічні фактори і стан здоров’я людей. Випробовуваних також перевіряли за допомогою спеціальних тестів. За допомогою тестів вчені перевіряли 16 когнітивних функцій кожного учасника. Здібності рухомого інтелекту, такі як швидкість мислення, пам’ять, уміння вирішувати проблеми і міркувати, як правило, погіршуються протягом усього дорослого життя.

Ті учасники дослідження, які займалися помірною або інтенсивною фізичною активністю, краще справлялися із завданнями, де було потрібно задіяти рухливий інтелект. Це означає, що фізичні вправи можуть запобігти деяким типовим ефектам старіння мозку.

Однак більшість учасників дослідження проводили час сидячи: в середньому, фізичною активністю випробовувані займалися менш як 2,7% свого часу. Проте, виявилося, що ті, хто сидить краще справлялися із завданнями кристалізованого інтелекту, такими як тести на розуміння прочитаного і на словниковий запас. Це підтверджує дані про те, що здібності кристалізованого інтелекту поліпшуються з віком.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»