Наука

Футбол визнали небезпечним для головного мозку

Колишній професійні гравці у футбол в три з половиною рази частіше стикаються з деменцією в порівнянні з іншими людьми. Настільки серйозний висновок про небезпеку даного виду спорту зробили фахівці Університету Глазго.

Шотландські вчені провели масштабний експеримент, вивчивши історії хвороб майже 7,7 тисячі вже померлих футболістів. Пізніше ці дані порівнювалися з даними медичних карт 23 тисяч людей, які ніколи не грали у футбол. При цьому, фахівці спочатку намагалися з’ясувати, чи існує зв’язок між розвитком патологічних захворювань головного мозку і ударами головою по футбольному м’ячу. Водночас, крім ризику розвитку деменції (недоумства), дослідникам вдалося виявити закономірність, за якою люди, які в минулому займалися футболом професійно, в середньому живуть значно довше за інших.

Саме дослідження було розпочато ще на початку минулого року і було спровоковане чутками про те, що несподівана смерть колишнього нападника збірної Англії Джеффа Асла могла бути викликана численними мікротравмами голови, отриманими ним протягом спортивної кар’єри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button