Технології

Губчасті батареї можуть стати паливом майбутнього

Вчені з Массачусетського технологічного інституту розробили губчасті металоорганічні батареї, які в майбутньому можуть дозволити людству відмовитися від використання нафти та вуглецевих конденсаторів.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту вперше розробили струмопровідні металоорганічні структури (MOF). Ймовірно, саме вони стануть основою для створення нового покоління батарей, у тому числі і для електромобілів.

В даний час суперконденсатори засновані на вуглецевих матеріалах, які вимагають для виробництва високі температури і агресивні хімічні речовини. Губчаста структура MOF’ів володіє значно більшою площею поверхні, яка і є основним чинником у виробництві такого роду батарей. Однак найважливіша задача полягала в тому, щоб надати такій структурі здатність проводити струм, повідомляє popmech.ru

Наше відкриття дозволить в майбутньому створити цілу нову галузь, засновану на матеріалах такого роду, — говорить Мірцея Дінка, хімік з Массачусетському технологічного інституту і один із співавторів дослідження.

Навіть без оптимізації, в стані прототипу, нова технологія перевищує можливості сучасних вуглецевих суперконденсаторів. Команда вчених заявляє, що їхні батареї здатні зберігати порівняно велику кількість енергії, що може зіграти важливу роль у тому, щоб зробити поновлювані джерела енергії основним елементом у виробництві технологічної промисловості. Простіше кажучи — це гідна альтернатива палива на основі викопної нафти. В майбутньому повний текст і результати дослідження будуть опубліковані в журналі Nature Materials.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button