Технології

Новий гідрогель допоможе зцілювати діабетичні виразки

Дослідники представили гідрогель, який при розпаді виділяє кисень, який сприяє загоєнню трофічних виразок, що виникають при діабеті.

Дослідники Вашингтонського університету Міссурі в Сент-Луїсі представили розчин, який містить мікросфери з оболонкою, всередині якої знаходиться фермент з класу каталаз. Ці мікросфери також мають серцевину, що складається з суміші перекису водню і водорозчинного полімеру.

Після нанесення на шкірну виразку і нагрівання теплом тіла пацієнта рідина твердне у вигляді вологого, еластичного гелю. Каталаза в оболонках сфер потім вступає в реакцію з перекисом водню, в результаті чого вона перетворюється в молекулярний кисень. Цей процес триває протягом двох тижнів, протягом яких виділяється кисень зменшує набряк і сприяє росту нових клітин шкіри.

Крім того, гідрогель здатний вловлювати й знищувати шкідливі для організму хімічні сполуки, відомі як активні форми кисню (АФК), які можуть утворюватися при нанесенні на рану занадто великої кількості перекису. Якщо рівень АФК особливо високий, клітини шкіри можуть загинути.

У лабораторних тестах, проведених на мишах з діабетом, шкірні виразки, оброблені гелем разом з мікросферами, зменшилися до 10,7% від їх початкового розміру через 16 днів. Трофічні виразки, оброблені гелем без мікросфер, зменшилися до 30,4% від початкового розміру, а необроблені виразки зменшилися лише на половину.

Крім того, виразки, оброблені гелем і мікросферами, мали найтовстіший епідерміс (зовнішній шар шкіри) через вісім днів, але найтонший – через 16 днів. На думку дослідників, це вказує на те, що рани загоюються і запалення зменшується.

Стаття про відкриття опублікована в журналі Science Advances.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button