Всесвіт

«Хаббл» побачив зірку, що зароджується, в незвичайній туманності

На новому знімку туманності “Людина, що біжить” (NGC 1977) «Хаббл» зобразив яскравий струмінь зірки, що недавно утворилася. Про це повідомляє джерело.

Космічний телескоп «Хаббл» нещодавно сфотографував у глибинах відбивної туманності NGC 1977 слід зірки, що недавно народилася Parengo 2042. На фотографії видно, як вона «запускає» джет — пульсуючий плазмовий струмінь, який простягається в космосі на два світлові роки.

На фотографії “Хаббла” сам джет — помаранчевого кольору, а іонізуючий газ — червоного. Яскрава західна частина джета оточена серією помаранчевих дуг, розмір яких зменшується зі збільшенням відстані від зірки, утворюючи форму конуса або веретена.

NGC 1977, як і її супутники NGC 1975 і NGC 1973, є частиною комплексу відбивних туманностей «Людина що біжить» в сузір’ї Оріона. Це означає, що вона не випромінює світло сама по собі, а відображає світло від близьких зірок, як вуличний ліхтар, що освітлює туман. «Хаббл» за цією областю, щоб знайти зіркові джети та диски, що формують планети, навколо молодих зірок.

Також цього тижня «Хаббл» об’єкт Хербіга — Аро HH45. Нагадаємо, це невеликі ділянки туманностей, пов’язані з молодими зірками. Вони утворюються, коли газ, викинутий цими зірками, вступає у взаємодію з ближчими хмарами газу і пилу на швидкості в декількох сотнях кілометрів в секунду.

На цьому зображенні синій колір означає іонізований кисень (O II), а фіолетовий — іонізований магній (Mg II).

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments