Всесвіт

Подивіться на галактику, яка може бути чистою темною матерією (фото)

“Хаббл” сфотографував ультрадифузійну галактику GAMA 526784, яка виглядає як невелика пляма світла.

GAMA 526784 знаходиться в сузір’ї Гідри, приблизно в чотирьох мільярдах світлових років від Землі. Ультрадифузійні галактики, такі як GAMA 526784, мають свої особливості.

Наприклад, вміст темної матерії в них може бути або дуже низьким, або дуже високим — астрономи спостерігали ультрадифузійні галактики, в яких майже немає темної матерії, в той час, як інші складаються тільки з неї.

Ще одна особливість цього класу галактик – аномально велика кількість яскравих кульових скупчень. Такого не спостерігали в інших типах галактик.

Хаббл сфотографував GAMA 526784 за допомогою вдосконаленої камери для зйомок (ACS), яку встановили в 2002 році. Відтоді прилад допоміг зробити важливі спостереження. ACS також сфотографував Плутон перед місією New Horizon, який спостерігав гігантські гравітаційні лінзи і виявив повністю сформовані галактики в ранній Всесвіті.

Телескоп сфотографував GAMA 526784, щоб астрономи детальніше вивчили властивості ультрадифузійних галактик. Спостереження проводили у високій роздільній здатності на ультрафіолетових довжинах хвиль, завдяки цьому вдалося оцінити розміри і вік різних областей зореутворення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button