Всесвіт

Вчені НАСА зняли фотографії хмар на Марсі (фото)

Марсохід НАСА Curiosity зробив знімки хмар на Марсі. Як відзначили дослідники, вони схожі на «клубні пушинки, наповнені кристалами льоду, які розсіюють світло».

За даними НАСА, хмари рідко зустрічаються в атмосфері Марса, але зазвичай вони утворюються на його екваторі в найхолоднішу пору року. Вчені помітили, що минулого року, два роки тому за земним часом, хмари почали формуватися раніше, ніж очікувалося.

Ці знімки дозволили команді Curiosity НАСА отримати нові відомості про планету. Ранні хмари знаходяться на більшій висоті, ніж інші хмари, які зазвичай висять на висоті близько 60 км над поверхнею планети і складаються з водяного льоду. Хмари на великих висотах, швидше за все, складаються із замороженого вуглекислого газу, відзначають в НАСА. Curiosity надав як чорно-білі, так і кольорові знімки – на чорно-білих фотографіях більш чітко видно більше деталей.

Вчені НАСА зняли фотографії хмар на Марсі

Дослідники відзначили, що при спостереженні відразу після заходу сонця крижані кристали вловлюють згасаюче світло, тому здається, що вони світяться на тлі темного неба. Ці сутінкові хмари, їх ще називають «ноктилюцентними», вони стають яскравішими в міру наповнення кристалами, а потім темніють, коли положення Сонця стає нижчим. Це лише одна з корисних для дослідників ознак, за якою вчені визначають, наскільки високо вони знаходяться.

Curiosity також зробив знімки переливчастих «перламутрових» хмар, що мають пастельні кольори. Марк Леммон, вчений-атмосферист з Інституту космічної науки в Боулдері, штат Колорадо, в повідомленні НАСА каже, що ці кольори виникають через хмарні частинки, які майже однакових за розміром. «Зазвичай це відбувається відразу після утворення хмар, які ростуть з однаковою швидкістю», – зазначили вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button