Технології

Команда MIT розробила гвинти, які роблять будь-який дрон безшумним

Нові пропелери для безпілотників Массачусетського технологічного інституту відрізняються тихою роботою і ефективністю. Про це повідомляється в офіційній заяві лабораторії Лінкольна.

Лабораторія Лінкольна Массачусетського технологічного інституту розробила кілька нових пристроїв для літаків і дронів, які забезпечують вражаючий приріст ефективності і працюють в рази тихіше.

“Тороїдальний гвинт дозволяє невеликому багатороторному безпілотному літальному апарату або дрону працювати тихіше, ніж сучасні безпілотники, в яких форма гвинта не змінювалася з моменту появи авіації», — йдеться в офіційній заяві лабораторії.

Як пояснюють розробники, безшумні безпілотники “будуть краще прийняті суспільством і компаніям для широкого спектру застосувань”. Наприклад, вони стануть в нагоді для доставки вантажів по повітрю, кінематографії, промислових або інфраструктурних інспекцій та сільськогосподарського моніторингу.

Надтихі тороїдальні пропелери, надруковані на 3D-принтері Массачусетського технологічного інституту, вже встановили на комерційному безпілотнику для випробувань. Лабораторія Лінкольна Массачусетського технологічного інституту

Безшумний тороїдальний пропелер складається з двох лопатей, з’єднаних разом так, що кінчик однієї лопаті загинається всередину іншої. Ця конструкція закритої форми зменшує і контролює ефекти опору  повітряних каналів (тобто вихорів), створюваних на кінцях лопатей, і підвищує загальну жорсткість повітряного гвинта. Таким чином, акустична сигнатура гвинта в рази знижується, не впливаючи на його характеристики.

Надтихі тороїдальні пропелери, надруковані на 3D-принтері Массачусетського технологічного інституту, вже встановили на комерційному безпілотнику для випробувань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button