Технології

Сенсорна кімната у VR зменшує депресію та тривогу у людей з аутизмом (фото+відео)

Психологи з Університету Західного Сіднея вивчили вплив імерсивних технологій на людей з інвалідністю, пов’язаною з розумовою відсталістю і розладами аутистичного спектру. Дослідження показало, що використання сенсорного простору Evenness Virtual Reality призводить до значних поліпшень в тривожності, депресії і сенсорної обробки інформації.

Тренажери у віртуальному просторі Evenness Virtual Reality. Зображення: Caroline J. Mills et al., Scientific Reports

Для першого у своєму роді попереднього дослідження вчені відібрали 31 дорослого учасника, яким поставили інвалідність, пов’язану з розумовою відсталістю, розладами аутистичного спектру або обох цих діагнозів. Всі учасники протягом п’яти місяців використовували віртуальну сенсорну кімнату Evenness Virtual Reality.

Сенсорна кімната – це спеціально організоване середовище, оснащене спеціальним обладнанням для стимуляції різних систем сприйняття людини. У evenness Virtual Reality такий простір відтворюється у віртуальному середовищі. Простір обладнано різними елементами, які впливають на зір, слух і тактильну систему. При цьому для роботи достатньо комп’ютера, шолома і рукавичок віртуальної реальності.

Evenness Virtual Reality. Відео: Devika

Результати експерименту показали, що імерсивний сенсорний простір evenness VR з інтерактивним зором, слухом і дотиком поліпшило стан пацієнтів, в тому числі призвело до зниження тривожності, депресії і підвищило сприйняття сенсорної інформації.

У науковому середовищі вже склався відносний консенсус про користь сенсорних кімнат для роботи з людьми з розладами аутистичного спектру, пишуть автори роботи. Але організація класичного фізичного простору вимагає істотних витрат. Попередні результати випробувань говорять про те, що VR-технології можуть зробити таку терапію більш доступною.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button