Всесвіт

Габбл показав сліпуче зіткнення двох галактик

Розташована в сузір’ї Геркулеса, на відстані близько 230 мільйонів світлових років, NGC 6052 являє собою пару галактик, що зіштовхуються. Їх вперше виявив у 1784 році Вільям Гершель, який спочатку класифікував їх як єдину неправильну галактику з-за їх дивної форми. Вже після вчені визначили, що NGC 6052 насправді складається з двох галактик, які знаходяться в процесі зіткнення. Це зображення NGC 6052 було отримано за допомогою ширококутної камери 3 (Wide Field Camera 3) на космічному телескопі Габбл.

Давним-давно гравітація звела дві галактики в хаотичний стан, який ми зараз спостерігаємо. Зірки обох вихідних галактик тепер слідують за новими траєкторіями, викликаними новими гравітаційними ефектами. Незважаючи на це, реальні зіткнення між самими зірками дуже рідкісні, оскільки зірки дуже малі щодо відстаней між ними (велика частина галактики – порожній простір). В майбутньому галактики повністю зіллються, утворюючи єдину стабільну галактику.

Наш Чумацький Шлях зіткнеться з подібною подією в майбутньому з нашим найближчим галактичним сусідом, галактикою Андромеди. Але чекати цього доведеться близько 4 мільярдів років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button