Всесвіт

“Хаббл” сфотографував галактику з незвичайними довгими рукавами (фото)

На новому знімку космічного телескопа видно своєрідну Галактику ESO 415-19.

Європейське космічне агентство і НАСА опублікували новий знімок, зроблений «Хабблом”. На ньому зображена галактика ESO 415-19, розташована в 450 млн світлових років від Землі. Це пекулярна галактика – тобто галактика, яку неможливо віднести до певного класу. Центральна частина ESO 415-19 виглядає, як класична спіральна галактика, але потоки зірок тягнуться від її ядра у вигляді химерних рукавів незвично далеко.

На знімку можна побачити яскраве ядро з плямами темного пилу і більш нечіткі, тьмяні спіральні рукави холодних кольорів. Найцікавіша особливість – довгі і слабкі припливні потоки, що виходять з рукавів спіралі. Один з них на зображенні тягнеться вгору, а інший згинається вниз.

Галактика ESO 415-19. Зображення: ESA / Hubble & NASA, J. Dalcanton, Dark Energy Survey / DOE / FNAL / DECam / CTIO / NOIRLab / NSF / AURA

Дослідники вважають, що в минулому галактики була якась взаємодія з іншими об’єктами. Гравітація двох тіл змінила потоки пилу і зірок, що обертаються навколо галактичного ядра, і витягнула їх у химерній формі. Дослідники вважають, що аналіз спостережень за подібними галактиками допоможе краще зрозуміти еволюцію Всесвіту.

Знімок галактики ESO 415-19 – частина масштабного дослідження пекулярних (неправильних) галактик, включених до спеціального списку. Каталог спеціальних галактик (ARP) був розроблений і опублікований астрофізиками з Caltech ще в 1966 році. У нього включено 338 «дивовижних» галактик. Серед них і химерні самотні галактики, які зберігають історію минулих зіткнень, злиттів або взаємодій, і групи галактик, які змінюються прямо зараз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button