Всесвіт

Космос руйнує кістки і змінює їх структуру: вчені не знають, як люди полетять на Марс

Автори нової роботи просканували зап’ястя і щиколотки 17 астронавтів до, під час і після перебування на Міжнародній космічній станції (МКС) і прийшли до невтішних висновків. Нове дослідження, опубліковане в журналі Scientific Reports, також показало, як космічний політ змінює структуру самих кісток.

Image by WikiImages from Pixabay

В результаті астронавти втратили стільки кісткової тканини, скільки зникло б за кілька десятиліть життя на Землі, сказав співавтор дослідження Стівен Бойд з канадського університету Калгарі і директор Інституту здоров’я кісток і суглобів Маккейга.

Автори виявили, що у дев’яти астронавтів щільність гомілкових кісток відновилася не повністю навіть після року на Землі — і їм все ще не вистачало кісткової маси, еквівалентної приблизно цим десяти років.

Астронавти, які вирушили в найдовші місії — від чотирьох до семи місяців — відновлювалися найповільніше.

Бойд сказав, що це велика проблема для майбутніх місій на Марс, в ході яких астронавти можуть провести в космосі роки.

Моделювання, яке провели в 2020 році, передбачило, що протягом трирічного космічного польоту на Марс 33% астронавтів будуть схильні до ризику розвитку остеопорозу.

Людські кістки в цьому стані схожі на конструкцію Ейфелевої вежі, з якої витягли кілька з’єднувальних металевих стрижнів.

“І коли ми повертаємося на Землю, то вся конструкція ущільнюється, але нових стрижнів не з’являється», — сказав він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button