Всесвіт

«Хаббл» шукає чорну діру в сяючому кульовому скупченні (фото)

Космічний телескоп досліджує скупчення NGC 6325 в пошуках прихованого об’єкта, який спотворює рух зірок.

Європейське космічне агентство опублікувало новий знімок космічного телескопа «Хаббл». На ньому зображене щільне кульове скупчення NGC 6325, розташоване приблизно в 26 тис. світлових роках від Землі в сузір’ї Змієносця.

Кульові скупчення — щільні і тісно пов’язані скупчення зірок, які сформувалися приблизно в один час і мають схожий внутрішній склад. Як правило, їх вивчають для дослідження зореутворення і еволюції зірок.

Кульове скупчення NGC 6325. Зображення: ESA / Hubble & NASA, E. Noyola, R. Cohen

Але останнє спостереження переслідує іншу мету. Астрофізики шукають ознаки існування «прихованого монстра» — чорної діри середньої маси, який може ховатися в центрі деяких кульових скупчень.

Попередні дослідження показали, що розподіл зірок в деяких кульових скупченнях, в яких зірки розташовані відносно щільно один до одного, трохи відрізняється від розрахункових. Одне з пояснень цієї розбіжності — наявність чорної діри, гравітація якої злегка впливає на рух зірок.

Дослідники вивчають різні кульові скупчення з високою щільністю зірок, щоб знайти ознаки і докази, які дозволять підтвердити існування в центрах таких скупчень чорних дір або дадуть альтернативне пояснення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button