Всесвіт

Виявлено подібність ґрунтів Марса і Землі

У ґрунті, знайденого на глибині кратера, вік якого обчислюється 3,7 млрд. років, виявлено підтвердження того, що Марс колись був набагато більш вологим і теплим місцем. Про це говорять результати дослідження спеціаліста Університету Орегона Ґрегорі Реталлака (Gregory Retallack).

foto_cikavosti_19.07.2014-02

Вчений прийшов до такого висновку після аналізу знімків і даних, отриманих марсоходом Curiosity. За словами Реталлака, на знімках, зроблених нещодавно Curiosity в кратері Ґейла (Gale Crater), показані подібні земним ґрунтові профілі, з потрісканою поверхнею, зі слідами сульфатів, еліпсоїдними отворами і концентраціями. Подібні грунти зустрічаються в Сухих Долинах в Антарктиці і пустелі Атакама в Чилі.

Читайте далі: У NASA готуються до висадки на Марс  

Результати роботи були опубліковані на цьому тижні в журналі Geology. Реталлак, професор геологічних наук та експерт з палеосолам, самостійно досліджував мінеральні і хімічні дані, опубліковані дослідниками, які тісно пов’язані з місією Curiosity. За словами професора, це не є доказом того, що в минулому на Марсі обов’язково повинна було існувати життя, однак підтверджує той факт, що в минулому Марс був теплою і вологою планетою, більш придатною для життя.

Зараз Curiosity досліджує топографічно більше високі і геологічно більш молоді шари ґрунту всередині кратера, де, на його думку, вони здаються менш придатними для життя. Для того, щоб дізнатися про минуле Марса, за словами Реталлака, необхідні нові місії, які будуть займатися вивченням більш старих, глинистих ґрунтів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button